Darowizny w formie wierzytelności

Niewypłacalni dłużnicy nie muszą stanowić przeszkody dla Sponsora Sportu

Dla tych z Państwa, którzy z powodu nierzetelności dłużników mają przejściowe trudności w wygospodarowaniu wolnych środków finansowych, a chcieliby wesprzeć program Sponsor Sportu fundacja PARTNERSTWO przygotowała rozwiązanie umożliwiające realizację Waszych społecznikowskich ambicji. Jeżeli nie chcecie tracić czasu ani energii na dochodzenie swoich roszczeń na drodze żmudnych i czasochłonnych procedur dokonajcie cesji wierzytelności -  darowizny na rzecz sportu.

Fundacja Partnerstwo pozbawi Państwa kłopotu przejmując ciężar dochodzenia należności. Współpracujemy w tym zakresie z kancelariami prawniczymi osiągającymi wysoką skuteczność w windykacji.

Zatem, jeżeli uważacie Państwo, że realizowany przez nas program jest godny waszej uwagi i zaufania i tylko ze względu na opieszałość waszych kontrahentów nie możecie sobie pozwolić na wsparcie Waszego ulubionego klubu sportowego jest to idealne rozwiązanie. Możliwości skorzystania z ulg i zwolnień podatkowych jest taka sama jak opisana w zakładce poświęconej darowiznom pieniężnym, takie same są zasady przekazywania środków na wskazany przez Państwa klub sportowy lub inny cel realizowany w ramach statutowych działań fundacji Partnerstwo. Musimy jednak uczynić zastrzeżenie, że nie możemy obiecać, że cała kwota odzyskanej należności zasili program. Dochodzenie roszczeń jest kosztowne i będzie wymagać naszego większego zaangażowania niż prosta redystrybucja środków uzyskanych ze zwykłej dotacji pieniężnej. Przede wszystkim poniesione zostaną znaczne koszty sądowe, zastępstwa procesowego, egzekucji itp. bez gwarancji, że nawet wygrana sprawa zakończy się skuteczną egzekucją.
Ze względu na bezpieczeństwo finansowe programu będziemy też zmuszeni odmówić przyjęcia cesji takich wierzytelności, których dochodzenie jest w świetle obowiązujących przepisów prawa niemożliwe lub zbyt skomplikowane będzie dowodzenie ich istnienia przed sądem.

Zobowiązujemy się jednak do przekazywania na cele programu Sponsor Sportu kwot nie mniejszych niż 50% każdej odzyskiwanej należności po potrąceniu kosztów jej odzyskania.

Pomimo tego, dokonawszy darowizny wierzytelności zyskacie Państwo:

⇒ takie same ulgi i zwolnienia jak w przypadku darowizny pieniężnej lub rzeczowej,

⇒ czas i możliwość skierowania Waszej aktywności na dalsze przedsięwzięcia biznesowe nie trwoniąc energii na dochodzenie scedowanych roszczeń,

⇒ taką samą satysfakcję jak w wypadku dokonania wpłaty.

Jeżeli jesteś zainteresowany skontaktuj się z naszym biurem prawnym korespondencyjnie, faxem lub mailem.

ROZLICZ SWÓJ PIT

1,5%

NASZA GALERIA

Photo5.jpg

GOŚCIMY

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.