CHCESZ ZOSTAĆ NASZYM PARTNEREM ?

    Fundacja Partnerstwo serdecznie zaprasza do współpracy wszystkie osoby, które chciałyby w wybranej przez siebie formie włączyć się w realizowaną przez nas misję upowszechniania sportu w Polsce. Szczególnie cenne będą dla nas osoby, które swoją wiedzą czy doświadczeniem lub finansowo mogłyby wspierać nasze działania na rzecz promocji sportu w Polsce. Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie wypracować taki rodzaj współpracy, który przyniesie obopólne korzyści gwarantujące wzajemny rozwój.

Zapraszamy do współpracy wolontariuszy
i sponsorów!

      Już teraz możesz zostać naszym partnerem - włącz się do akcji:

1% dla tenisa stołowego

   Zgodnie z  Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy z Państwa  może zdecydować o przekazaniu 1% swojego podatku dochodowego za rok ubiegły na wsparcie Fundacji PARTNERSTWO. Dzięki uzyskaniu statusu organizacji pożytku publicznego podatnicy sami decydują  gdzie trafiają ich podatki. Wspomagając naszą Fundację wspierają Państwo nasz program ,,PARTNERSTWO DLA TENISA STOŁOWEGO W POLSCE”.

JAK TO SIĘ ROBI ?

   W 2007 roku zaczęły obowiązywać  nowe przepisy dotyczące  przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dla organizacji pożytku publicznego.
   Prezentujemy podstawowe zasady.

Kto może przekazać 1% podatku organizacjom?

 1. Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych.

 2. Podatnicy opodatkowani ryczałtem  od przychodów ewidencjonowanych.

 3. Podatnicy podatku liniowego.

 4. Podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej 19% stawki podatku.

 5. Podatnicy uzyskujący dochody kapitałowe, w tym z giełdy.

Jak przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego?

 1. Wybrać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1%. W tym wypadku jest to FUNDACJA PARTNERSTWO - organizacja pożytku publicznego działająca od 2004 roku.

 

 

 1. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-36, PIT-37, PIT-28, PIT-36L, PIT-38.

 2. Po wyliczeniu ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy nazwę:

  FUNDACJA PARTNERSTWO
  oraz numer
  KRS 0000197334


 3. Wpisujemy także kwotę , którą chcemy przekazać na FUNDACJĘ PARTNERSTWO , nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego  (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (art. 45 ust 5c ustawy o pdpf)). Pieniądze (1% podatku należnego) na konto naszej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy. Z wyliczonej kwoty potrącone zostaną koszty przelewu.

    Podatnik, który chciałby aby 1% podatku trafił na rzecz określonego klubu sportowego proszony jest o wpisanie w rubryce "CEL SZCZEGÓŁOWY 1%"
- NAZWĘ KLUBU SPORTOWEGO

UWAGA: 1% można przekazać tylko w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie (art. 45 ust.5f ustawy o pdpf).

 


   DODATKOWO MOŻNA WSPOMÓC DZIAŁANIA FUNDACJI PARTNERSTWO POPRZEZ ZŁOŻENIE DATKÓW ZA POMOCĄ PRZEKAZU POCZTOWEGO LUB PRZELEWU BANKOWEGO NA NASTĘPUJĄCY RACHUNEK:

FUNDACJA PARTNERSTWO
01-424 WARSZAWA
Al. Prymasa Tysiąclecia 76F

Numer rachunku bankowego:

47 1060 0076 0000 3260 0047 8738

 

   DZIĘKUJEMY ZA ZAINTERESOWANIE AKCJĄ !
PRZY CIĄGLE ZMNIEJSZAJĄCYCH SIĘ NAKŁADACH PAŃSTWA NA SPORT KAŻDA ZŁOTÓWKA JEST BARDZO CENNA !

Fundacja Partnerstwo